RAIDERS

who have been drafted or

on contract to an NLL team

 

Mitch Banister,    Edmonton Rush 2012-2015, Calgary Roughnecks 2015

Brett Baron,     Calgary Roughnecks 2013-14

Cam Copeland,     Calgary Roughnecks 2013

Jordan Daradick,   Buffalo Bandits 2012

Keegan Davidson,    San Jose Stealth 2007, Edmonton Rush 2011-12

Mike DeGirolamo, Edmonton Rush 2014

James Delaney,     Philadelphia Wings 2013

Kyle Dexter,     Calgary Roughnecks 2010, 2012

Angus Dineley,     New York Titans 2008, Orlando Titans 2009, Philadelphia Wings 2009-10, 2013

Jesse Fehr,       Edmonton Rush 2012-13, Connecticut, New England Black Wolves 2015

Adam Foss,     Edmonton Rush 2008-09

Jake Hayes,        Calgary Roughnecks 2013-14

Barclay Hickey,    Calgary Roughnecks 2011-14

Andrew Kirkaldy,    Calgary Roughnecks 2005

Ryan McBride,     Calgary Roughnecks 2014

Cody McMahon,     Colorado Mammoth 2013-14, Buffalo Bandits 2014, Edmonton Rush 2014

Chad Mitchell,   Edmonton Rush 2014

Jonathan Munk,     Portland Lumberjax 2007-08, San Jose Stealth 2008-9

Kevin Pym,     Buffalo Bandits 2013

Mark Scherman,     Toronto Rock 2007-9, Calgary Roughnecks 2010-11

Jordan Sealock,     Calgary Roughnecks 2011, Philadelphia Wings 2012

Adam Shute,         Edmonton Rush 2014, Vancouver Stealth 2015, Georgia Swarm 2015

Aaron Tackaberry,   Rochester Knighthawks 2011, Calgary Roughnecks 2012

Derek Tom,     Calgary Roughnecks 2005-7

Garrett Werschke,   Calgary Roughnecks 2009-10

RAIDERS COACHES

who played or coached in NLL

Adam Bysouth, Anaheim Storm, Calgary Roughnecks

Dane Dobbie,       Calgary Roughnecks

Shawn Cable,       Calgary Roughnecks

Bruce Codd,         Calgary Roughnecksplayer & coach, Toronto Rock

Jesse Fehr,     Edmonton Rush, New England Black Wolves

Brad MacArthur,     Toronto Rock, Calgary Roughnecks

Andrew McBride,     Calgary Roughnecks

Dave Pym,     coach Calgary Roughnecks, Toronto Rock, Buffalo Bandits

 

RAIDERS

who have played for a National Team

Jarno Aaltonen,     Team Finland

Angus Dineley,    Team Canada

Jesse Fehr,     Team Scotland

Rob Griffith,     Team Finland

Jonathan Munk,    Team Czech Republic

Robert Raittila, Team Finland